tabitre@seznam.cz
603 426 605 | 731 510 302 24/7

Likvidace odpadu

Vyklízení nemovitostí, ať se jedná o byt, dům, sklep nebo třeba prostory firmy s sebou nese nutnost náležité likvidace odpadů. Co byste o ní měli vědět a jak lze tuto povinnost zjednodušit?

Jak se likviduje odpadlikvidace odpadu

Česká republika dnes zná tři základní metody likvidace odpadu, kterými jsou spalování, recyklování, případně odvoz na skládku. Přičemž lze říci, že v současné době převládá poslední způsob. Současně s sebou totiž nese nižší náklady na odvoz. Na druhou stranu se jedná o problematické řešení zejména z hlediska ekologického.

K postupu šetrnému vůči přírodě však není možné přistoupit vždy, zejména v případě odpadu kategorie N, tedy odpadu nebezpečného (například baterie) je zpravidla nutné se uchýlit ke spalování. Povoláte-li si na pomoc specializovanou firmu, je vám i za těchto okolností striktně garantována likvidace s dodržením veškerých bezpečnostních opatření. A samozřejmě i s vystavením příslušné dokumentace.

S čím si poradí Odpady Táborský

Firma Odpady Táborský vám nabízí komplexní služby v oblasti odvozu odpadu v Praze a okolí. Podrobnosti si můžete dojednat telefonicky, případně e-mailem. Zaměstnanci dispečinku jsou vám k dispozici nonstop a rádi zodpoví i všechny dotazy.

Svými službami se snaží pokrýt maximálně co nejširší spektrum požadavků klientů ohledně odvozu odpadů i jeho likvidace. K dispozici má společnost Odpady Táborský konkrétně tato vozidla:

  • AVIA do 9 t – kontejner na odpad od 3 do 12 m³kontejner na odpad
  • MAN do 13 t – sklápěčka
  • Tatra 815 – sklápěčka objem 8 m³
  • Scania R 400 LA6x2/4MNA – sklápěcí návěs  (až 35t materiálu)

Cena za odvoz odpadu se potom stanovuje s ohledem na čas, vzdálenost i objem odváženého materiálu, nicméně určující je samozřejmě i frekvence. Službu si lze sjednat buď jednorázově, případně také pravidelné přistavení kontejneru na odpad například pro firmy. Pak je možné si cenové podmínky dojednat i individuálně.

Vždy však dostáváte záruku profesionálního přístupu, efektivity a zodpovědnosti, s níž dojde k odvozu i recyklaci všech recyklovatelných odpadů a současně i ekologické likvidaci odpadů plně v souladu se zákonem. Tuto problematiku upravuje konkrétně zákon č. 185/2001 Sb.

Napište nám ZDE